KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 9715373
nr 971 5373
Nils Rundgren Björnjägaren
(1890-1971), Sverige
Blandteknik, 3 st, Nils Rundgren Björnjägaren (1890-1971), "Björnjägaren", signerade 1969, bladets mått: 21x29 20x40 35x42
Kondition: oramade
Nils Rundgren, Björnjägaren, född 1890, död 1971, svensk målare.
Utrop:
800 kr
Såld:
1.600 kr
måndag 27 juli 2015
kl 20:11:57
500 kr
900 kr
1.000 kr
1.100 kr
1.500 kr
1.200 kr
1.300 kr (Budbetjänt)
1.400 kr
1.500 kr (Budbetjänt)
Nils Rundgren Björnjägaren
Läs mer om Nils Rundgren Björnjägaren